Radní České televize na svém středečním jednání rozhodli o budoucnosti stanice ČT3. Té vypršela roční lhůta, ve které mohla vysílat v experimentálním režimu. Na další fungování už ale potřebovala souhlas Rady ČT. Pilotní provoz podle generálního ředitele Petra Dvořáka skončil právě ve středu.
Členové kontrolního orgánu veřejnoprávní televize dali stanici pro starší diváky zelenou. Přechod ČT3 z experimentálního do řádného režimu schválili téměř jednohlasně. Podle radního Lubomíra Veselého jde o jeden z nejúspěšnějších projektů České televize. „ČT3 naplňuje a navyšuje bezesporu veřejnou službu,“ řekl Veselý. Vysílání se tak prodlouží minimálně do konce letošního roku.
Zda bude ČT3 k dispozici i v dalších letech, zatím není jasné. „O dalším fungování kanálu chceme vést debatu s radou při projednávání dlouhodobých plánů a při diskusi o rozpočtu České televize na příští rok,“ prohlásil na jednání generální ředitel Petr Dvořák. Záležet tak bude především na možnostech financování.
Stanice ČT3 začala vysílat v pilotním provozu 23. března minulého roku. Vznikla jako pomoc seniorům, kteří po nástupu pandemie zůstávali izolovaní doma. Programově proto staví především na archivu Československé televize. Nabízí ale také starší zahraniční seriály jako Haló, haló! či Jistě, pane ministře.
Původně byla stanice k dispozici denně od 9:00 do 17:25 hodin, v polovině loňského prosince se pak vysílání prodloužilo až do 22. hodiny večerní.
„Program ČT3 se ihned po spuštění dočkal mimořádně příznivé divácké odezvy, v rámci svého vysílacího času byl pátou nejsledovanější stanicí v Česku a ve skupině diváků starších pětašedesáti let dokonce třetí nejvyhledávanější,“ vysvětlil generální ředitel Dvořák.
Oblibu programu ČT3 potvrzuje i divácká spokojenost, která dosáhla za rok 2020 nadprůměrné hodnoty 8,8. „Spolu s ČT art to byla nejvyšší známka spokojenosti s vysíláním některého z programů na českém televizním trhu,“ doplnila mluvčí České televize Karolína Blinková.