Nad takovým chováním učitelky na základní škole zůstává rozum stát. Iniciativa Jsme fér sdílela na sociální síti příběh mladíka, který se podělil o zážitek svého teprve desetiletého sourozence. Ten měl údajně přijít po vyučování domů se slzami v očích poté, co jeho rodinu učitelka označila jako nenormální. Důvodem mělo být to, že se malý chlapec při debatě ve třídě pochlubil tím, že Vánoce trávili u bratrova přítele. Na událost téměř okamžitě reagovala ředitelka školy.
„Ze školy přišel se slzami v očích můj desetiletý bráška, kterému řekla učitelka, že nejsme normální rodina. Takže rodina, kterou tvoří muž a žena s pěti dětmi a šestým na cestě, není normální? A proč? Protože jsem teplej,“ napsal v pondělí na twitteru student gymnázia Kuba. „Mluvili ve škole o Vánocích a brácha jen řekl, že ‚jsme trávili Štědrý den u kluka mého bráchy‘ a ta blbka ho přerušila a řekla mu, aby o tom nemluvil, protože nejsme normální,“ pokračoval mladík.
Když prý chlapec začal před učitelkou svou rodinu bránit, začala na něj údajně řvát. Vše mělo skončit poznámkou, že je drzý. „Proboha kam jsme se to dostali? Jak může někdo takový v dnešní době vůbec učit? A jak vůbec může děcka na prvním stupni učit nějaká středoškolačka? Já si připadám, že jsme se vrátili o sto let zpátky,“ vzkázal rozzuřený Kuba.
Později mladík oznámil, že se mu ozvala samotná ředitelka základní školy. „Twitter je kouzelný. Už mi volala paní ředitelka. A moc všem děkuji!“ oznámil Kuba. Jednání ředitelky mělo nakonec poměrně nečekaný průběh. „Paní ředitelka si učitelku pozvala hned na sedmou hodinu, aby si vyslechla její verzi. Učitelka s sebou přinesla žádost o okamžité skončení pracovního poměru dohodou,“ informoval mladík.
„Byl bych hrozně nerad, kdyby se házeli všichni učitelé do jednoho pytle. Já sám jsem absolvoval na stejné základce pět let a všechny učitelky byly výborné a daly mi toho do života strašně moc,“ vysvětlil závěrem Kuba. „Teď jsem osmým rokem na gymplu a za celou dobu jsem tam nepotkal jediného špatného učitele, naopak většina z nich je naprosto úžasná a nikdy na ně nezapomenu,“ dodal. O jakou školu se konkrétně jedná, však mladík neprozradil.
„I proto potřebujeme v Česku co nejdříve manželství pro všechny,“ okomentovala na sociální síti iniciativa Jsme fér, která příběh sdílela. Organizace dlouhodobě usiluje o zrovnoprávnění LGBT komunity. „I když jsme od revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Myslíme si, že je čas to změnit,“ vysvětluje iniciativa na svém webu.
I proto potřebujeme v Česku co nejdříve #ManželstvíProVšechny. https://t.co/dIVuOnUdpA
— Jsme fér (@JsmeFer) January 3, 2022
„Registrované partnerství pro stejnopohlavní páry u nás existuje od roku 2006. Ve světě mezitím výrazně přibylo zemí, které jim umožnily uzavírat manželství ve stejné podobě jako párům heterosexuálním. Se všemi příslušnými právy i povinnostmi. Manželství pro všechny už uzákonilo 30 zemí na pěti kontinentech. Dohromady v nich žije miliarda lidí. Civilizační úpadek, před kterým varovali odpůrci, v žádné z nich nenastal. I proto věříme, že nastal čas uzákonit manželství také pro všechny Čechy a Češky,“ dodává iniciativa Jsme fér.